Maškaráda
Terry Pratchett
Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová, dvě největší čarodějky Zeměplochy, se vypravily najít k sobě tu třetí. Přitom si užijí nevinný večer v Ankh-morkporské opeře, kde umírání na jevišti bývá občas víc než jen metafora. více
Českobudějovický rodák vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění obor Činoherní herectví pod vedením prof. Ivo Krobota a doc. Lukáše Riegera. Následně vzdělání ještě doplnil ještě semestrální stáží na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Prošel angažmá v Západočeském divadle v Chebu a Městském divadle v Mladé Boleslavi a od sezóny 2019/2020 je členem činohry DJKT.
V inscenaci R.U.R. ho diváci ocenili v postavě Inženýra Fabryho. V kultovních Postřižinách vytvořil Libor Stach jednu z hlavních rolí (Francin) a v inscenaci Dortel si zahrál Moderátora. Hlavní mužskou postavu soudce a ženicha vytvořil i v adaptaci Boženy Němcové Chytrá horákyně. V obnovené premiéře Past na myši nastudoval jednu z hlavních rolí Gilese Ralstona.
Kromě herectví se aktivně podílel na spravování našich facebookových stránek, je otcem zakladatelem činoherních podcastů, které i režíruje, a také se zhostil režie Uhdeho aktovky Jak Božena Němcová předčítala v Brně. Její audiovizuální verzi jste mohli zhlédnout během covidového lockdownu, její činoherní verze byla uvedena v říjnu 2021 na Malé scéně. V současné době je, mimo jiné, jedním z týmu Klapzubáků, v inscenaci Libertin ztvárnil herce Harrise.
Diváci ho dobře znají z televizní tvorby (Ordinace v růžové zahradě, z postavy doktora Adama Svobody). Zahrál si v ceněném dokumentárním filmu 32 utajovaných stran (viz festival Zpráva z pekla), který pojednává o dvou uprchlých Čechoslovácích, jimž spojenci neuvěřili informace z vyhlazovacího tábora a masové vraždění a deportace dál pokračovaly.
Libor Stach v současné době učí herectví na VOŠ herecké v Praze.
Miluje vůni kávy a papíru, Tracyho tygra a katarzi ve všech možných podobách.